Bayan Parfüm Markaları İsimleri (Hakkında Bilgiler)

16.05.2024 16:46kayra tarafından yazıldı

Bazı bayanlar zarafeti ve cazibesi ile kendini ön planda tutar. Bu özellikleri göstermek ve hissettirmek için bazı kokular kullanır. Burada sizlere en çok kullanılan ve tercih edilen bayan parfümlerinden bazılarını anlatacağız. Bir bayanın kullanmış olduğu koku ayırt edici güzelliğe sahip olmalıdır. Tenimize en uygun parfümü bulduğumuzda bu parfümü yıllarca kullanmaktayız. Alışmış olduğumuz parfümü asla bırakamayız. Aradığınız kokuyu bulamadınız ise burada size bazı kokuları belirteceğiz.

Sisley Eau Du Soir Pour Femme

Çiçeksi bir parfüm çeşididir. Vadi Zambağı, Yasemin, Gül, Meşe Yosunu Kalp notası olmaktadır. Yüksek oranda kalıcı özelliğe sahiptir. Çeşidi olarak çiçeksidir. Dip notası olarak mist ve amber kokusuna sahiptir. Kışkırtıcı ve çekici özelliği bulunur.

Gucci Bloom Edp

Çok beğenilen ve aranan koku çeşididir. Etkileyici bir kokuya sahiptir. Kalıcı oranı yüksektir. Dip notası olarak yasemin çiçeğinin tomurcuğudur. Kalp notası olarak da sümbülteber olmaktadır. Çiçeksi bir türe sahip olmaktadır.

Viktor Rolf Flowerbomb

Tene çok çabuk yerleşen bir koku çeşididir. Mandalina ve greyfurt kokusunu vermektedir. Kalıcı olma özelliği orta derecedir. Tür olarak oryantel olmasıdır. Dip notası olarak da gül, yasemin, frezyadır. 

Chanel Chance

En çok tercih edilen kokulardan birisi olma özelliğine sahiptir. Bayanların severek kullanmış oldukları bir kokudur.  Kısacası bayanların başlıca kullanmış oldukları koku çeşididir. Tür olarak oryanteldir. Yüksek oranda kalıcıdır. Amber, vanilya, dip notası olmaktadır. Kalp notası olarak da iris, sedir ağacı ve paçulidir. Yasemin ve sümbül de tepe notası olarak belirtilmiştir.

Burberry Classic

Bayanların vazgeçilmez gelmiş geçmiş en güzel kokulardan biri olma özelliğine sahip bir kokudur. Klasik bir tanımlayıcı özelliğe sahiptir. Tür olarak odunsu ve meyve kokuludur. Yüksek oran da kalıcı özelliğe sahiptir. Kalp notası olarak sedir, yasemin ve sandal ağacı olmaktadır. Vanilya ve misk ise dip notası olarak belirtilmiştir. Yıllarca kendinden söz ettiren bir koku çeşididir. Zarafetin ve şıklığın vazgeçilmez kokularından biri olma özelliğine sahiptir.

Her zaman istediğiniz şekilde parfüm seçimleri yapabilirsiniz ancak koku sizi etkilediği sürece parfüm sizde de kalıcı olacaktır.