Hızlı kilo verme

16.05.2024 12:18kayra tarafından yazıldı

Türk kahvesi içerek hızlı kilo verebilirsiniz

Yaz aylarının yavaş yavaş gelmesi ile birlikte fazla kilolar göze batmaya başladı. Kiloyu hızlı ama sağlıklı bir şekilde vermek isteyenler son dönemlerde popüler olan Türk kahvesi ile zayıflama yolunu araştırıyor. İçerisinde yüksek miktarda kafein barındıran kahveyi doğru oranlarda tüketmek metabolizmayı hızlandırıyor, tok tutuyor ve bu şekilde kilo verme süreci hızlanıyor. 

Gün içerisinde hemen hemen herkesin en az bir kere tükettiği Türk kahvesinin zayıflatıcı etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle egzersiz yapmaya vakti olmayanlar yemek ve detoks ile zayıflama yolunu tercih ediyor. Peki, Türk kahvesi ile nasıl zayıflanır? Türk kahvesinin yararları nedir?

Türk Kahvesi Nasıl Zayıflatır?

Yapılan araştırmalara göre gün içerisinde 100 miligram kadar kahve tüketmek metabolizmayı hızlandırarak 75 ile 100 arasında kalori yakılmasını sağlıyor. Bu şekilde kilo verme sürecisni hızlandıran Türk kahvesi aynı zamanda tok tutuyor. Pek çok kişi zayıflama rutinine Türk kahvesini ekliyor. Özellikle sabah aç karnına ve ara öğünlerde tüketilen Türk kahvesinin dozunu çok fazla kaçırmamak gerekiyor. Düzenli olarak tüketilen Türk kahvesi yağ yakıcı özelliği ile özellikle göbek bölgesinde yağlara iyi geldiği belirtilmektedir. 
Belirtilen miktarlardan fazla kafein almak kalp çarpıntısına ve tansiyon düşmesine neden olabilir. 

Türk Kahvesinin Yararları Nedir?

Ülkemizin popüler içeceği olan Türk kahvesi zamansız olarak her saate içiliyor. Bu kadar sık tüketilen Türk kahvesinin yaraları neler? Elbette Türk kahvesi zayıflama dışında pek çok yararı olan mucizevi bir içecek! İşte Türk kahvesinin faydaları:

* İçerisinde barındırdığı kafein sebebi ile ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Özellikle migren ataklarına iyi geldiği söylenmektedir. 
* Tansiyonu düzenlemektedir. Ancak fazla miktarda tüketilen kahve tansiyon düşüklüğüne neden olabilmektedir. 
* Spor ya da yürüyüşten yarım saat önce tüketilen Türk kahvesi yağ yakımını hızlandırmaktadır. Aynı zamanda enerji vermesi ile sporda daha az yorulmayı sağlar.
* Aç karnına içildiğinde tok tutmayı sağlar. Bu şekilde kilo vermenize de yardımcı olmaktadır. 
* Ancak unutulmamalıdır ki, Türk kahvesi tek başına zayıflamayı sağlamaz. Sağlıklı beslenmek, sık hareket etmek ve bol su içmek hem verilen kiloların kalıcı olmasını sağlar, hem de vücudun yorulmadan kilo vermesine yardımcı olur. Ani şok diyetler sağlığınıza büyük zarar vermektedir.