MASTÜRBASYON SONRASI SUÇLULUK VE PİŞMANLIK DUYGUSU

29.05.2024 16:38kayra tarafından yazıldı

Mastürbasyon yapmadan önce, yapmaa aşamasında veyaa yaptıktan sonra pişmanlık, suçluluk gibi duygular oluşabilir. Bu duygular acaba ne gibi sıkıntılara yol açar ?

Öncelikle genel olarak mastürbasyon ile ilgili değil, hangi eylemi yaparsanız yapın, öncesinde eylem sırasında ve sonrasında o eylem ile ilgili duyguları hissedersiniz. Mastürbasyon yapmak cinsel bir eylemdir. Cinsel bir eylem yapıyor iseniz , öncesinde bir dürtünüz ve isteğiniz olmalı. Daaha sonrasında mastürbasyon yaparken zevk almalısınız. Haz aldığınız için cinsel dürtü giderek azalmalı. 

Eğer bir partnerimiz yok ise cinsel dürtümüz geldiği zaman mastürbasyon yapıyoruz. Partnerimiz var ise mastürbasyona gerek kalmıyor zaten. Mastürbasyon yapmak psiko ve seksüel olarak rahatlama sağlar. Eğer mastürbasyon yaptıktan sonra utangaçlık, suçluluk ve pişmanlık gibi duygular var ise bu duyguların cinsellik ile bir ilgisi yoktur. 

Ancak cinsel dürtü engellenebilir bir şey değildir. Bu dürtü aynı açlık gibi içten gelen bir dürtüdür. Pişmanlık duyduğunuz için bu dürtüyü baskılamaya çalışırsınız. Bu baskılama sonucu her türlü sorun oluşabilir. Cinsel isteksizlik , sertleşme sorunları, orgazm olma sorunları , boşalma sorunları , vajinismus, kasıklarda ağrı bu sorunlardan bazılarıdır.