Nasıl Hızlı Bir Şekilde Yağ Yakarım

22.05.2024 14:22kayra tarafından yazıldı

Kilo vermek, vücudumuzu forma sokmak neredeyse hepimizin hayali. Bunları yapmaya çalışırken en dikkat etmemiz gereken nokta vücudumuzun yağ yakmasıdır eğer kas oranını düşürmeden yağ yakarak kilo verirsek sağlıklı bir şekilde kilo vermiş oluruz. Yağ yakarak kilo vermenin püf noktaları var elbette. Bu püf noktalara dikkat ederek çok kısa bir sürede  incelip yaza fit bir şekilde merhaba diyebiliriz.

YAĞ YAKMANIN YOLLARI NELERDİR ?

Güne sağlıklı ve sağlam bir kahvaltı ile başlayın. Kahvaltınız sağlıklı lifler, karbonhidratlar ,yağlar ve zengin proteinlerden oluşsun böylece hem dengeli besleneceksiniz hem de hızlı bir şekilde inceleceksiniz. O zaman kahvaltı önerilerimize gelin bir bakın

* 2 adet haşlanmış yumurta  ,az yağlı peynir, 6-7 adet zeytin 2dilim çavdar ekmeği, birkaç dal maydanoz, dereotu, ceviz

* 1 halka dilim anans, üç adet ceviz, bol yeşillik, yarım havuç, bir kibrit kutusu beyaz peynir

* Az yağlı süt ile hazırlanmış dört yemek kaşığı yulaf
* Yağ yakımını hızlandıran en önemli etkenlerden biri de gün içinde düzenli olarak su tüketmektir .Gün içinde tüketeceğimiz su miktarı en az 2.50-3 litre olmalıdır. Yalnız bu miktarı bir defada değil gün içine yayarak tüketmeliyiz böylece ani açlık krizlerinin de önüne geçmiş oluruz.
* Tüketeceğiniz protein miktarı dengeli olmalı. Günlük tüketeceğiniz protein miktarı kilonuza göre değişkenlik gösterir.
* Kilo verme sürecinin çoğunda yapılan ilk hata karbonhidrat tüketiminin kesilmesidir. Vücudun sağlıklı yağ yakması için bir miktar karbonhidrat gereklidir. Gün içinde yapacağınız fiziksel aktivitelerin yoğunluğuna göre karbonhidrat tüketimini arttırabilirsiniz.